Wakenhat s.r.o.

Wakenhat s.r.o.

Chráníme pro vás to důležité

O zákazníkovi:

Společnost Wakenhat s.r.o. byla založena v roce 1993 a patří mezi nejvýznamnější bezpečnostní agentury v oboru. Společnost dříve působila také pod názvy – WACKENHUT CZECH, WAKKENHAT CZECH, WAKKENHAT SECURITY a WAKKENHAT ZETTA. Wakenhat poskytuje služby fyzického zabezpečení objektů, provozuje pult centralizované ochrany a také zajišťuje komplexní zabezpečení nemovitostí.

Zadání:

Společnost Wakenhat s.r.o. nás poptala s požadavkem o centrální správu IT infrastruktury a navýšení její bezpečnosti IT. Při návrhu navýšení zabezpečení IT jsme se společností maximálně spolupracovali a využili jejích dlouholetých zkušeností z oboru bezpečnostní agentury.

Řešení

Řešení:

IT infrastrukturu společnosti Wakenhat s.r.o. jsme přebírali ke konci roku 2020. V prvním kroku jsme provedli komplexní audit IT infrastruktury.

Dále následovalo navýšení bezpečnosti a robustnosti zálohování současné IT infrastruktury za pomoci nejmodernějšího zálohovacího softwaru od společnosti Veeam. Poté jsme nasadili profesionální next-gen firewall Sophos s bezpečnostními UTM funkcemi a provedli jsme segmentaci LAN sítě - tím jsme navýšili zabezpečení perimetru IT infrastruktury proti kybernetickým útokům. Dále přišla na řadu úplná výměna serverové a síťové LAN infrastruktury, kdy jsme současné zařízení nahradili novým od renomovaných prodejců a za použití nejmodernějších technologií a trendů v oblasti informačních technologií.

Původní informační systémy a datové úložiště jsme úspěšně převedli na novou IT infrastrukturu, nasadili jsme Active Directory, nejmodernější bezpečnostní prvky a funkcionality za účelem ochrany perimetru. Vše jsme provedli tak, aby zákazník nepoznal rozdíly při provozním používání IT techniky a nebyl nijak omezen ve své činnosti.

Vzhledem k tomu, že v dnešní době je bezpečnost a ochrana dat naprostou prioritou, zavedli jsme centrální správu antivirového řešení ESET a zajistili zabezpečený šifrovaný vzdálený přístup pro uživatele, kteří pracují vzdáleně. Realizace celého projektu probíhala na přelomu roků 2020 a 2021.

I nadále probíhá kompletní správa IT infrastruktury společnosti Wakenhat s.r.o..

Veeam
Přínosy pro klienta

Přínosy pro klienta:

  • Kompletní navýšení zabezpečení IT infrastruktury
  • Centralizovaná správa IT – s jasně danými podmínkami a reakční dobou
  • Jasný a rychlý plán obnovy v případě havárie či napadení
  • Kompletní převzetí správy a odpovědnosti za IT v režimu 24/7

Vyjádření klienta:

„Děkujeme společnosti MGC servis s.r.o. za komplexní IT audit a poté návrh a realizaci modernizace naší IT infrastuktury. Jejich přístup je na velmi profesionální úrovni.“

Tomáš Langer – WAKENHAT s.r.o.

Marketingový manažer

Vyjádření klienta
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Zeptejte se!

Pokud k našim službám máte jakýkoliv dotaz, napište nám na servis@mgc.cz nebo použijte kontaktní formulář. Obratem se vám ozveme.

Potřebuji poradit